UA-139466830-1
adanaliyik.net

“Üniversiteyi bitirebilmek için atkı ve bereyle gezdim”

Spread the love

Adana’da 28 Şubat mağdurlarından 2 üniversite bitiren Veysiye Karakaya, “Mezun olabilmek için okul dönemim boyunca atkı ve bere takmak zorunda kaldım. Atkı ve bereden bu zihniyet yüzünden nefret ettim” dedi. Adana’da 28 Şubat mağdurları arasındaki 2 üniversite mezunu Veysiye Karakaya (36) o dönemde yaşadıklarını  anlattı. 3 çocuk annesi Karakaya, “Zulüm okula adım attığım an başladı. […]

“Üniversiteyi bitirebilmek için atkı ve bereyle gezdim”
Spread the love

Adana’da 28 Şubat mağdurlarından 2 üniversite bitiren Veysiye Karakaya, “Mezun olabilmek için okul dönemim boyunca atkı ve bere takmak zorunda kaldım. Atkı ve bereden bu zihniyet yüzünden nefret ettim” dedi.

Adana’da 28 Şubat mağdurları arasındaki 2 üniversite mezunu Veysiye Karakaya (36) o dönemde yaşadıklarını  anlattı. 3 çocuk annesi Karakaya, “Zulüm okula adım attığım an başladı. Kayıt yaptırabilmek için başımı açmak zorunda bırakıldım. Okumak için kampüste atkı ve bere taktım. Diğer arkadaşlarım takınca aksesuar ben takınca siyasi simge olan atkı ve bereden bu zihniyet yüzünden nefret ettim.

En güzel yıllarım olan gençlik dönemimi elimden aldılar. Gazeteci olmak istiyordum. Babam, ‘Başörtülü birisine gazetecilik yaptırmazlar’ dedi. Bende hayallerimden vazgeçmek zorunda kaldım. Yani bir iş sahibi olamayacağımızı bilerek okuduk.

Recep Tayyip Erdoğan sayesinde yeniden hayal kurmaya başladım. Bazen özgürlüğümüz verildiğine hala inanamıyorum. Başörtüsünü Anayasal güvence altına almak isteyen Cumhurbaşkanımız, yine bizim için mücadele ediyor.

Benim gibi mağdur olmuş insanların geleceğini garanti altına almak istiyor. Başörtüye zamanında hakaret etmiş bir zihniyetin şimdi sahip çıkmasını samimi bulmuyorum” dedi.

Content retrieved from: https://www.sabah.com.tr/gundem/2023/02/28/28-subat-magduru-veysiye-anlatti-universiteyi-bitirebilmek-icin-atki-ve-bereyle-gezdim.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ