UA-139466830-1
adanaliyik.net

Seçim Derdi Bitti Şimdi Sıra Geçim Derdinde

Arif TOPAL

Arif TOPAL

Spread the love

Seçim Derdi Bitti Şimdi Sıra Geçim Derdinde

 

Şükür seçim sağ salim bitti şimdi sıra geçim derdinden.

Yol uzun ve süreç çetin. Yapılacak iş çok. Şimdi işe koyulma zamanı.

Zaman; üzülen %48’in gönlünü kazanarak;  hedefe toplumsal bütünleşme ile varılabileceğini düşünürek, bizi bekleyen dağ gibi sorunlara vira bismillah deme zamanı.

Üzülenlerin gönlünü almak derken, sözlerim kişisel,  olması bir hayli zor. Ancak benimkisi temel değer yargılarından uzaklaşmamızın bir nevi hayıflanması.

Çünkü bizim bir farkımız var. Din, ırk, mezhep farketmeksizin sevmek, değer vermek ve gönülleri kazanmak.

Bu Nebevi bir duruş, idrâk ve bilinç hâli. Her şeyler geçer gider değerli kardeşlerim.

Bilge lider Aliya İzzetbegoviç der ki; “hayat iman edip salih ameller dışında, kimsenin kazanamadığı bir oyundur.”

Birleşmek bütünleşmek ferasetle doğruya doğru, yanlışa yanlış diyebilmek, partizan tavırları bir kenara bırakıp ülkenin refahı için elele vermek en güzel davranıştır.

Türkiye Yüzyılı seçim galibiyeti ile başlar belki ama ehliyet, liyakat, sorumluluk, çalışmak, eğitim, ekonomi, beraberlik, kardeşlik, üretim, adalet vb. kavramlar ile somut hale dönüşür.

Türkiye’nin dünyanın geleceğinde yeniden kilit rol oynayabileceğini gösteren, uzun soluklu, uzun vadeli, asırlık bir yol haritası olmalı.

Eğer toplumumuzu Türkiye Yüzyılına taşıyacak kadro; inanmış ve adanmış insanlardan oluşur, İslami ahlâk zırhını kuşanmış kendi medeniyet dünyasına derinlemesine vâkıf, dünyayı da iyi tanıyan her alanda çığır açıcı öncü kuşaklar yetiştirebilirsek, yüzyılı biz belirleriz yine.
Eğitim, düşünce, kültür ve sanat alanları, bizim medeniyet dinamiklerimiz doğrultusunda yeniden inşa edilme sürecine girerse,
Bu medeniyet dinamiklerimiz doğrultusunda; yeni Gazalî’leri, Razî’leri, ibn Haldun’ları, Sinan’ları, Ali Kuşçu’ları ve Aziz Sancar’ları yetiştirebilirsek Türkiye Yüzyılı gerçeğe dönüşür.
Selam ve dua ile…
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ