UA-139466830-1
adanaliyik.net

Bölgenizde savaş varsa; ülke dışındaki ve içindeki  hainler hareketlenir!

Arif TOPAL

Arif TOPAL

Spread the love

Bölgenizde savaş varsa; ülke dışındaki ve içindeki  hainler hareketlenir!

Rus – Ukrayna savaşı, dünya’nın en ilginç savaşları arasına girmeye aday. Rus zırhlıları imha ediliyor ama imha eden Ukrayna ordusu değil.

Savaş sanki algı, iletişim ve sosyal medya cambazlığı, gibi geliyor bana. Spekülasyonu sevmem ama birçok soru işaretlerim var.

Rusya nükleer bombadan bahsediyor Zelensky Twitter’dan savunmaya geçiyor.

Zelensky, kahraman mıdır yoksa, küreselcilerin en büyük projesi “Ulus devletleri döneminin bitirilip, yerine dijital tek dünya devletinin kurulabilmesi” için ülkesini bile bile savaşın içine atan ajan mıdır?

Uluslararası medyada; “Günlerdir Rus işgalinin karşısında direnen Ukrayna Ordusu ve ordu ile sahada birlikte olan Zelenskiy var” diyerek dünyaya servis yapılıyor.

Bu sistematik çaba içinde bizim haber kanallarımız da var. Biz yıllardır PKK illeti yüzünden ne değerlerimizi kaybettik. Bununla alakalı kim ne kadar konuştu. Ama şimdi haberlere bakın izleyin duygu sömürüsü.

Aziz Sancar hocadan tarihe geçecek bir tespiti sizlerle paylaşmadan geçemeyeceğim. “Ukrayna’da insanlık ölüyor” deniyor. Doğru ama eksik, çünkü o insanlık; Afrika’da aç bırakılmış, Bosna’da tecavüze uğramış, Doğu Türkistan’da unutulmuş, Filistin’de terk edilmiş, Çeçenistan’da görmezden gelinmiş, Hocalı’da duyulmamış, Irak’ta aldatılmış, Myanmar’da yakılmıştı.

Evet bu nasıl bir savaş?

Yoksa ABD batı ve Avrupa’nın yaptırım yaparak Rusya’yı güçsüzlestirme tiyatrosu mu ?

Ortada bir savaş var olmasına var ama Nato’nun bile Ukrayna’ yı yem ettiği bir savaş gibi.

Ölen çocuklar hiçbir zaman onların umrumda olmadı yine umurların da değil. Timsah gözyaşları. Bu bahaneyle Rusya’nın ekonomik büyümesini durdurmaya mı çalışıyorlar?

Eğer öyleyse olan Ukrayna halkına oluyor.

Her savaşın mağduruna üzülürüz ve mağdurlar hep halklar olur. Ancak her savaş bizim savaşımız değildir. Ve her savaşı hazırlayan sebeplerin bir arka planı vardır.

Madalyonun diğer tarafından baktığımızda;  Hiç dikkatinizi çekti mi?

Ukrayna üzerine yapılan kurgu haberlerin %90’ı Türkiye’ye ve Türk halkına yönelik olarak yapılıyor.

Türkiye düşmanları bile, bize övgü düzmeye başladı.

Madem savaş var neden tank-tüfek, işgal-yardım değil de; devamlı bizim (İHA/SiHA) Bayraktar’dan söz ediliyor ?

Yoksa birileri bu vesile ile Türkiye’ye bir tuzak mı kuruyor?

Türkiye ile Rusya’yı karşı karşıya getirmeye çalışılan sistematik bir çaba mı var?

Rusya-Ukrayna savaşında birkaç manipülasyon ile karşı karşıyayız. Bunlardan birincisi Montrö, ikincisi ise Bayraktar TB-2 SİHA’lar. Bu konuların manipüle edilmeye çalışıldığını görüyoruz.

Şu an Ukrayna’nın elinde Rusya’dan aldığı silahlar var. O silahları da kullanıyor. Batı’nın Ukrayna’ya verdiği onlarca ağır silah var, bunlarla yapılan operasyonlar bu şekilde köpürtülmüyor.

İçimizdeki ve dışımızdaki düşman unsurlar her gün aleyhinde kara propaganda yaptıkları İHA ve SİHA’lar üzerinden Rusya-Türkiye savaşı için Rusya’yı Türkiye’ye karşı tahrik ederek tıpkı Rus uçağının düşürülme sürecinde olduğu gibi ülkemize operasyon çekme peşindeler mi?

Bütün bu  planlara dikkat edelim.
Bölgenizde savaş varsa; ülke dışından ve ülke içinden bir çok hain, ahmak ve provakatörler hareketlenir.

Ülkenizde de işgal ortamı sağlamak için hareketlenen profesyoneller, hırslarına yenik korkaklar maşa olarak kullanılır.

Türkiye’nin Rusya- Ukrayna politikasının şu anda dünyadaki en doğru, en makul politika olduğuna muhalefet seçmeninin çoğu da katılıyor.

Ama muhalefet liderlerinin siyasi fırsat uğruna Türkiye’yi bir tarafa geçip savaşa sokma çabası da herkes tarafından görülüyor.

Ve ülkemizin çıkarları neyi gerektiriyorsa o olacaktır. Amerikancı Sekülerler ve Amerikancı İslamcılar çemkirecek ama Türkiye doğru bildiği yolda ilerlemeye devam edecektir…

Ezcümle bu savaş biter; şöyle veya böyle biter, yaralar sarılır. Nasıl biterse bitsin, McDonald’slaşma ve insanlığın geri kalanının Batı’ya hizmetkâr kılınmasından ibaret olan küreselleşme süreci devam eder. İşte asıl direnmemiz gereken budur.

Selam ve dua ile…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ