UA-139466830-1
adanaliyik.net

Dava ile göbek bağı olanları görmezden gelmek gaflettir!

Arif TOPAL

Arif TOPAL

Spread the love

Dava ile göbek bağı olanları görmezden gelmek gaflettir!

14 Mayıs seçimleri, yüzde 83’lük katılım ile dünyaya demokrasi dersi vermiştir. Gecenin sonunda ikinci tur seçimlerine gidilmesi yönünde halk iradesi ortaya çıktı.

İktidar seçimin önde bitireni ama oy kaybedeni oldu. Az da olsa güven kaybı olduğu gözüküyor.

Peki neden?

Seçmen ne mesaj verdi?

Karşılıklı yarıştırılan vaatler için yükselen çığlıklar gökyüzündeki kuşları bile ürkütmüştü. Seçmen bu yüzden hem iktidara hem de muhalefete, karşılıklı birçok mesaj verdi.

Türkiye yüzyılda mevcut hükümete; “sizinle yürümeye hazırız” dedi. Ancak daha iyi yönetim bekliyor, özellikle de ekonomi ve kamu hizmetinde.

Evet bizce ağır bir kriz yok ancak bir şeylerin de doğru yönde gitmediğini görüyoruz demekte.

Ayrıca kamu hizmetinde liyakatli kadrolar bekliyor. Özellikle önüne iki koyun koysan otlatamayan insanların bürokrasi de makam sahibi olmasını istemiyor bu insanların ayıklanmasını ve tasfiyesini istiyor.

Reel olarak baktığımızda siyaset kurumu ve bürokrasi aktif karbonla bağırsaklarını temizlemesi gerektiğini görüyoruz. Pehriz gerekiyor. Ancak bir el bu operasyonu engelliyor. Ümit ediyorum ki bu el kırılır.

Dava ile gönül bağı değil de göbek bağı olanları, yağmur oraya yağdığı için tarlayı orada tutanları bilumum kriptoları görmezden gelmek gaflettir cehalettir.

Bunlar geminin su almaya başladığını görür görmez kaçıp gitmez delip giderler. Hataları ve hainleri nazara verdiğimizde bunu anlamaktan aciz çok sayıda dostlar var.
Uyanık olsak iyi olacak. Bu fakir partici falan değildir. Türkiye Yüzyılın da, Büyük Türkiye diye bir derdi var.

Bazı şeyleri anlamak ve anlatmak için birilerinin adamı veya herhangi bir siyasi partinin sempatizanı olmak gerekmez, sadece azıcık düşünmek, akletmek yeter.

Aslında “Okçular tepesi” olayını anlamadan, insan fıtratındaki menfaat zaafını okuyup tanımlamadan, haklı menfaati çerçeveleyip insanlara hak ettikleri menfaatlerle yetinmeyi öğretmeden şuradan şuraya gitmek mümkün değildir, esas buhran “kaht-ı rical” dir.

Allah milletimize feraset versin.

Selam ve dua ile…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ