UA-139466830-1
adanaliyik.net

Hakkın hatırı alidir hiç bir şeye feda edilemez

Arif TOPAL

Arif TOPAL

Spread the love

Hakkın hatırı alidir hiç bir şeye feda edilemez

Bir toplum gerçeklerden ne kadar uzaklaşırsa, gerçeği söyleyenlerden o kadar nefret eder.

Akit TV’de üniversiteler için “Neredeyse fuhuş evleri” dediği iddia edilen Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu ile ilgili haberler bugün sosyal medyayı salladı.

Merak ettim iddia ile ilgili videoyu bir kaç defa dikkatlice izledim.

Videoda “üniversiteler fuhuş evidir” diye bir ifade göremedim. Kendisine çevredeki yapılaşma bahsi açılınca apartları kastettiği görülüyor. Memlekette doğruyu yapmak yerine sesli düşünüyor insanlar. Bir akademisyenin böyle konuşması doğru olmadığını düşünüyorum. Söz amacını aşmış görünüyor. Sen avam değilsin ki kahve ağızla konuşuyorsun. Bazen eleştiri diye kantarın topuzunu kaçırıyoruz. Ancak yorumlarını sevmiyoruz diye insafsızlık etmeyelim, yargısız infaz yapmayalım.

Bir Kur’an ayeti için “Bu Allah kelamı olabilir mi?” diyenlere ses etmeyenlerin bu sözü söyleyebileni “bilim”, “akademi”, “akıl” diyerek temizlemeye çalışan akademik çevrelerin hocanın niyeti ve sözleri hakkında söz söyleme hakkı yoktur diye düşünüyorum.

Karşı tarafta tacizin, tecavüzün haddi hesabı yok. Ancak ahlaksızlıklarını örtbas etmek için kırk kılıf arayıp savunmaya geçiyor ya da susuyorlar. Ama sözde dindar demokrat cenah başını kuma gömmüş, toplumdan bir haber yaşayan, gençlerin geldiği ahlaki durumu ortaya koyan, üzülerek söylüyorum kendinden birini biçmeye hazır asker bekliyorlar.

Yaşadığımız dönem, fitnenin covid’den daha fazla olduğu dönem. Maalesef korkak muhafazakâr kitle bu kafayla daha çok insanı kaybeder. Size sesleniyorum kendini dindar demokrat olarak gören zevatlar; Her defasında müslüman taşlamayı kendinize ahlak edindiniz. Kendinize gelin.

“Hakikati imanın dışında arayanlar karşılarında abesi buldular. Çağımız cinnet ve cinayet çağı. Bu hasta, bu sarsak, bu çirkin yüzyılların ebediyete armağanı, ya bir kaçış edebiyatı olacak yahut da mezbeleleri ve canavarları teşhir eden pis bîr gerçekçilik.” (Cemil Meriç)

Selam ve dua ile…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ