UA-139466830-1
adanaliyik.net

Hasta mısınız kardeşim?

Arif TOPAL

Arif TOPAL

Spread the love

Hasta mısınız kardeşim?

 

Sandıktan kendi tercihi çıkmayınca, halkın büyük bir bölümünün tercihini “karanlık” olarak niteleyen bir “oyuncu duyarlılığı” ile güne başlıyoruz.

Kur’an okudular olmadı, ayakkabılı olsa da seccadeyle görüntü verdiler olmadı, tutmadıkları oruç da olsa iftarını yaptılar olmadı, yanlış da olsa ayet, hadis okudular olmadı şimdi fabrika ayarlarına geri döndüler. Tek kullanımlık tiplerle hazımsızlıklarını kusuyorlar.

Cannes Film Festivali’nde Türkiye’yi kötüleyen Merve Dizdar’dan sonra şimdi de  Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde ödül alan Asiye Dinçsoy, halkın iradesine saygı duymayarak sandıktan çıkan sonucu “karanlık” olarak niteliyor. Karanlık günlere ‘evet’ diyen kız kardeşlerim, bir gün bize ihtiyacınız olursa burada olacağız’ şeklindeki skandal söylemleri sosyal medyada viral olmuş.

Güneşin varlığından haberdar olmayan, yaşadığı mum ışığı ortamını aydınlık olarak görür. Bu hanım efendi ve aynı düşünceye sahip olanları da gerçek aydınlıktan haberdar değiller sanırım.

Yahu bunlar kendilerini ne zannediyorlar?

Kendilerini otorite ve tek bilirkişi olarak mı görüyorlar?

Ya da bu insanlar farklı bir ülkede mi yaşıyor yoksa bir similasyondalar da biz mi göremiyoruz?

Yaşadığı toprağa yabancı, sözde aydın ve sanatçı geçinen güruh; halkın hür iradesi ile yapılan seçimde sizi rahatsız eden nedir?

Gerçekten normal değil. Hadi kendi ruh halleri sıkıntılı ve sorunları var diyelim ama toplumu da hasta ediyorlar. Ve bunu, her alanda yapıyorlar.

Diyarbakır annelerinin kazandığı, Yasinlerin kazandığı, Eren Bülbülün kazandığı seçime karanlık demek uçan değil uyuyan süpürgenizin körlüğüne delildir. Lütfen sessiz ağlayın. O süpürgeyle önce kendi karanlığınızı süpürün lakin toz kaldırmadan .

Bu topluluğu nasıl bu kadar patolojik bir hale sokabildiler, ne ciddi bir sosyal mühendislik yapılmış böyle. Daha da kötüsü, içlerinden kral çıplak diyecek birilerinin çıkmaması.

Yerli “sözde” sanatçılarımızın çoğunda bu kafa var. Milletimizin midesini bulandırıyorlar. Kendilerini aydın zannedip etrafa ışık saçtıklarını düşünüyorlar. Bir kaç gün ayık kalsalar bir cacık olmadıklarını anlayacaklar da o da zor.

Her yalanı satın alan, ve inanan bu insanlar sokaklarda “aydınız” diye dolaşıyorlar. Kitlesel bir aptallığa dönüştü bu. Hey, size katlanmak zorunda değiliz. Tedavi olun…

Selam ve dua ile…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ