UA-139466830-1
adanaliyik.net

Kalite meslekte değil İnsanın kendindedir

Arif TOPAL

Arif TOPAL

Spread the love

Kalite meslekte değil İnsanın kendindedir

Doktor Tarık Nusret’i tanır mısınız?
Hani şu Çanakkale’de ağır yaralı oğluna şehid olacağını anladığı için morfin harcayıp yaşama şansı yüksek askerlerin hakkına giremem diyen doktoru.

Ya da, 15 Temmuz’da yaralı gittiği hastaneye “Gelsin Tayyip seni kurtarsın” diyen doktoru. Veya ameliyat sırasında fenalaşıp ayağından kendine serum bağlatıp devam eden doktoru.

Dün sosyal medyada doktor olduğu iddia edilen kişiler eğer doktorsa derhal ellerinden diplomaları alınmalıdır. Böyle hastaları kaderine terk eden doktor olmaz. Sorumluluk alıyormuş hasta vefat edince sen sorumluluk alsan ne olur?

Ameliyata gelen hastaları geri çevirmek ne demek?

Tamam doktorlar protestolarını yapsınlar tepki versinler ama insan hayatını hiçe sayarak bunu yaptıkları zaman ne etiktir ne de saygı duyarım.

Bunlar nasıl doktor, bu nasıl bir tavır böyle?
Hastaya bakmamak ihmal etmek nedir. Devlet memuruymuş lafa bak, dokunulmazlığı mı var devlet memurunun?

Bazı sözde meslek teşekkülleri, özde statüko borazanı örgütler tarafından kışkırtılan bu sağlık çalışanları, ettikleri yemini hatırlamalılar. Bu fiilin cezai ve idari sorumluluğu olur. Hak aramanın meşru yöntemleri ve sınırları vardır.

Bunlara Tabib demeye dilim varmıyor, bunlar Hipokrat yemini değil hainlik yemini etmiş, içi boş, tasması başkalarının elinde zavallı piyoncuklar.

Pandemi döneminde kahraman ilan ettiğimiz doktorlarımız kendi sorunları için hastalara bakmamayla kimi terbiye etmek istiyorlar?

Hastanelerimiz mutlaka beyaz önlüklü siyasi miltanlardan arındırılmalıdır.

Reis zamanında doktor olmuş The Daktır’lar… Nankörlüğün MR’ın çekebelir misiniz?Şımarıklığın Röntgenini çekebilir misiniz?Fırınlar size ekmek satmasa fırıncının idrar tahlilini yapabilir misiniz?

Derdiniz ne?
Üç kuruş fazla para mı?
Sorun sizde değil, şerefsiz hipokratta.

Haksız mıyım?

Selam ve dua ile…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ