UA-139466830-1
adanaliyik.net

Ne Gerek Var Yani, Üstelik Heykel Bile Değil!

Arif TOPAL

Arif TOPAL

Spread the love

Ne Gerek Var Yani, Üstelik Heykel Bile Değil!

Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin birleşimiyle “Leed Silver” sertifikasına sahip çevre dostu yapısıyla 200 kişilik oditoryum, toplantı ve sergi salonları, 20 araçlık otopark ve lojmanlarıyla 36 katlı Türkevi, ABD’nin kalbinde göğe yükselen bir lale.

Newyork’un göbeğinde Türk evi yap, yetmiyor gibi Ali Erbaş hocanın duasıyla açılış yap. Muhalif ol da hasetinden çatlama.

Amerika’nın kalbinde Newyork’da BM’nin karşında bir TÜRK EVİ!
Siz heykel de diyebilirsiniz…!

Bir heykel kadar gündem olmasa da tam bir şaheser. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan Newyork’taki Türkevi, sadece bir bina değil güçlenen Türkiye’nin yeni sembolü.

İçinde Türkiye’nin New York Başkonsolosluğu, BM’deki Daimi Temsilci Büyükelçiliği de yer alacak.

Moskova’ya Cami,
New York’a Türkevi

Oldu olacak Paris’e de Osmanlı Müzesi aç, girişine Süleyman’ın Fransa’ya yazdığı mektubu koy da bizim hasetler kendi kendine infilak etsinler.

Newyork’da Türk milletine ait bir gayrimenkul bir değerdir. Yıllar sonra misli ile değerlenir. Yıllar boyu ödenecek kiranız olmaz! Yaptığınız tadilatlar boşa gitmez. Bu bir vizyon meselesidir. Kim mülk sahibi olmamın iyi birşey olmadığını iddia ediyorsa baya zoruna gitmiş olmalı.

Farkında mısınız, ne zaman ki tüm Türkiye’nin sevinip gurur duyacağı bir iş, bir icraat yapılsa muhalefet kamikaze bir skandalla gölgeleyip gündem değiştirmeye, olası ortak gurur ve sevinci dağıtmaya çalışıyorlar.

Bunlar kalkmışlar “Teknolojide dünyayı okuyamıyorlar.” diyorlar. Dünya SİHA-TİHA’yı konuşurken, Taş Devri kafalılar, o sırada sanayi ağacı heykeli ve sünger heykeli dikiyor. Yürüyen merdivene ters bindikleri gibi dünyayı da tersten okuyorlar.

Selam ve dua ile …

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ