UA-139466830-1
adanaliyik.net

Tarihi olmayan, ne bilsin şanlı tarihimizi

Arif TOPAL

Arif TOPAL

Spread the love

Tarihi olmayan, ne bilsin şanlı tarihimizi

Tarihi olmayan bir terör devletinin kalkıp tarih hakkında konuşması ne tuhaftır. Soykırım arıyorsanız dönüp arkanıza bakın.

Amerika’nın “bak soykırımı tanırız haa” sopasının artık bir işlevselliği kalmadığı için salladığı bir kuru sıkıdan ibaret bu karar. Aslında gündem yapmaya değmez.

Söylenecek sözümüz çok ama faydası yok. Tarihin kırılma anı. Küresel pozisyonumuzu tartışmalıyız. Artık bir karar verip yolumuzu ve yönümüzü seçme zamanımız geldi de geçiyor. Ya emperyalist güçlerin batının uşağı bir millet olacağız ya da özümüze döneceğiz. Tercih bizim…

Tarih derinliği olmayan devletlerin siyasetçisi de tarih bilgisinden yoksundur. Tarihi tahrif ederek dış politika vasıtası olarak kullananlar sonunda acı sonuçlarına kendileri katlanır. ABD Başkanı Biden’ı kınıyorum. Ermeniler tarafından kullanılmayı kabullenmiştir.

Esas temellerini ve maddi gelişimini soykırım, sistematik kölelik ve sömürgeciliğe borçlu olan batı, zamanla diğer batılı olmayan milletleri alt sınıftan sayma ve kabul ettirme gücüne erişmiş, kendine herşeyi tarif ve tanımlama hakkı ve yetkisi veren dünya sistemini kurmuştur.

Demokrasi getiriyoruz diyerek Vietnam, Afganistan, Irak ve Suriye başta olmak üzere gittiği her yere kan ve gözyaşı götüren katillerin merhamet ve adalet timsali medeniyetimize söyleyeceği tek söz bile olamaz. Tarihi siyasetin kullanışlı yalanlarına kurban ederek gerçeğe ulaşılamaz.

Birinci dünya savaşında bize karşı satın alıp hainlik ettirdikleri bir topluluğa karşı verilen karşılığı ve alınan tedbirleri soykırım olarak nitelemeleri onlar açısından normaldir; Kızılderili ve siyahilere yaptıkları soykırımı da biz tanısak nasıl olur acaba?

ABD’li heyet Harbord’un hazırladığı rapora bir göz atarsa: ‘Ermeni sorunu ve Harbord Raporu’ belgede “Türkler soykırıma uğramış, Ermeniler azgınlık yapmıştır” der.

Ancak görülen o ki ABD yönetim bölgede kontrol edemediği Türkiye’nin bileğini bükme için argümana sarılmıştır.

Yıllarca PKK terörünü desteklediler, ardından FETÖ terörünü eklediler !
Kendi gladyoları çalsın, bidon nasıl oynarsa oynasın.

Selam ve dua ile…


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ