UA-139466830-1
adanaliyik.net

YENİ PARELEL YAPILANMA!

Mahmut Korkmaz

Mahmut Korkmaz

Spread the love

YENİ PARELEL YAPILANMA!

Devlet tüm kurumları ile Coranavirüs salgını ile mücadele ediyor. Malum mihraklar devletin aciz olduğu intibaını vermek için çalışıyorlar.

Adam İBB Başkanı yapımı tamamlanan iki bin yataklı şehir hastanesinin yolunu kasten yapmıyor. Sahra hastaneleri kurmaktan bahsediyor. Devletin ve özel sektörün duruma fazlasıyla yetecek hastaneleri var olduğu halde, maksat ne ola derseniz?

Maksat devleti zayıf ve çaresiz göstermek.

Çadırdan hastanelere düşülmüş havası oluşturmak. Tek kelime ile paralel yapılanma bunun adı. Devletin ilgili kurumlar bu soytarılığa asla müsaade etmemeli. Sen belediye başkanı isen yetkini bileceksin. Devlet ulaşımda seyrelme talimatı verirken sen inadına ulaşım araçlarının sayısını azaltıyorsun. İnsanlar sosyal izolasyon ile ulaşım yapmak isterken sırt sırta metrobüslere binmek zorunda kalıyor. Birde utanmadan bunun bazı guruplar tarafından yapıldığını söylüyorsun. Kim canını tehlikeye ataran böyle bir aptallığa razı olur? Sen hariç.

Senden ilham alan Adana Büyükşehir Belediye başkanı’da sahra hastaneliği komedisine katılmış. Kaynak aynı, fikir aynı. Sen toplu taşıma alanlarına koyduğu el dezenfektana bir bak bakalım. Su mu, dezenfektan mı?

Sahra hastaneleri paralel yapılanma girişimidir. Sağlık bakanlığını bay-pas yapma girişimidir. Yapacaklarından değil, maksat devleti tırmalamak.

Kim ne yaparsa yapsın bu milletin basireti galip gelecektir. Millet devleti ile tam uyum içinde mücadele etmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ