UA-139466830-1
adanaliyik.net

Emeğin Sergisi Açıldı

Spread the love

Adana’da emeğin sergisi açıldı. Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Adana Vergi Dairesi Başkanı Ümit Güner, ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, İl Kültür ve Turizm Müdürü Emre Duru, Adana Müze Müdürü Mehmet Çavuş, ATB YK Başkan Yardımcısı Sabahattin Yumuşak, YK Üyesi Hamit Tezcan, Meclis Üyeleri Seçil Sarısoy, Osman Şanlı, Abdullah Kaçar, Genel Sekreter T. Gökhan Öztürk “100. Yılda […]

Emeğin Sergisi Açıldı
Spread the love

Adana’da emeğin sergisi açıldı.

Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Adana Vergi Dairesi Başkanı Ümit Güner, ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, İl Kültür ve Turizm Müdürü Emre Duru, Adana Müze Müdürü Mehmet Çavuş, ATB YK Başkan Yardımcısı Sabahattin Yumuşak, YK Üyesi Hamit Tezcan, Meclis Üyeleri Seçil Sarısoy, Osman Şanlı, Abdullah Kaçar, Genel Sekreter T. Gökhan Öztürk “100. Yılda 100 Fotoğraf Sergisi”nin açılış kurdelasını kesti.

VALİ KÖŞGER, “FOTOĞRAFLARIN HEPSİ EMEK ÜRÜNÜ”

Türkiye Cumhuriyetinin 100. yılı münasebetiyle Adana’da bütün kurumlarının ve kuruluşların kendi alanlarıyla ilgili etkinlikler yaptığını söyleyen Adana Valisi Yavuz Selim Köşger,  açıklamasında “Adana Ticaret Borsamız; bünyesinde tarımı ve tarıma dayalı sanayiyi barındıran, bu konularla ilgi ticaret yapan iş insanlarının bir araya geldiği bir sivil toplum kuruluşumuzdur. Borsa ve Vergi Dairesi çalışanlarımız tarımın çeşitli aşamalarını, emeğin mahsulü ve emekçi insanları tarımla bütünleştirerek doğal ortamlarında en güzel renk ve gerçekliğiyle fotoğraflayıp, sergilemişler. Büyük emek sarf ettikleri çok belli. Fotoğrafların hepsi iç açıcı, kendilerini kutluyorum. Zaten başlı başına önemli sektör olan tarım aynı zamanda stratejik konumdadır. Yaşanan pandemi ve doğal afetler zaten çok önem verdiğimiz tarımın ve gıdanın önemini bir kez daha ortaya koymuştur. Bu anlamda çok beğendiğim bu sergiyi oluşturdukları için borsamıza ve vergi dairemize teşekkür ediyorum. Bu vesile ile Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yılını tekrar kutluyorum. Nice 100 yıllar yaşamasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

ŞAHİN BİLGİÇ, “ADANA’NIN VERİMLİ TOPRAKLARI İLHAM VERİYOR”

Adana’nın verimli topraklarının sanata, sanatçıya ilham verdiği gibi bir çok üründe öncü bir il olduğunu belirten Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Adanamız verimli toprakları ekonomiye can verdiği gibi sanatta ve farklı bir çok alanda ilham kaynağı olmuştur. Bu durum çok kıymetlidir. Amacımız tarımında, sanatında kuşaktan kuşağa başarıyla taşınmasıdır. Bugün sergilediğimiz bu fotoğraflar ilimizin, bölgemizin ne kadar değerli olduğunun en büyük göstergesidir. Bu fotoğraflar hayallerdeki değil, var olan gerçeğin göstergesidir. Üreticinin döktüğü alınterinin, emeğinin, yarattığı katma değerin göstergesidir. Bu sergi fotoğrafları çeken her iki kurum çalışanlarımızın da emeği ve sevgisi ile oluşmuştur. Üretenden başlayarak fotoğraf karelerini çeken, sonra bunu sanatseverlerle paylaşan ve tüm emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum. ”

Content retrieved from: https://www.objektifa.com/mobil/haber/vali-kosger-emegin-sergisini-gezdi-7157.html.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ