UA-139466830-1
adanaliyik.net

Başka Erdoğan Adana’da gençlerle buluştu

Spread the love

Programı kapsamında Adana’ya giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan dün toplu fabrika açılışlarını yaptı. Daha sonra partililere ve vatandaşlara seslenen Başkan Erdoğan programlarının ardından gençlerle bir araya geldi. Burada önemli açıklamalarda bulunan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, gençlerle aralarına kimsenin giremeyeceğini vurguladı. Soru cevap bölümünde günlük yaşantısına dair de konuşma yapan Erdoğan, haftada 2-3 gün basketbola zaman […]

Spread the love

Programı kapsamında Adana’ya giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan dün toplu fabrika açılışlarını yaptı. Daha sonra partililere ve vatandaşlara seslenen Başkan Erdoğan programlarının ardından gençlerle bir araya geldi. Burada önemli açıklamalarda bulunan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, gençlerle aralarına kimsenin giremeyeceğini vurguladı. Soru cevap bölümünde günlük yaşantısına dair de konuşma yapan Erdoğan, haftada 2-3 gün basketbola zaman ayırmaya çalıştığını söyledi. Gençlik Merkezleriyle ilgili bir müjde de veren Başkan Erdoğan, “Bizim planımızda 24 saat açık olması vardır. Bunu döner dönmez arkadaşlarımla konuşacağım. Onları da 24 saat açık hale getiririz” dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, “Paris İklim Anlaşması’nı onayladık. Bu kararımızla aynı zamanda sizlere bırakacağımız en önemli miras olarak gördüğümüz 2053 vizyonumuzun ilk hedefi yeşil kalkınma devrimini başlattığımızı da ilan ettik. Bu adımı biz değil de başka yönetim atmış olsaydı ülkemizde ve dünyada onu yere göğe sığdıramazlardı. Biz söz konusu olduğumuz için aynı kesimler sağır ve kör kesildiler” dedi.

BAŞKAN ERDOĞAN GENÇLERLE ŞARKI SÖYLEDİ

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gün yaptığı Adana ziyaretinde gençlerle bir araya geldi. Erdoğan, gençlerle sohbetinde gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu, özel hayıtına ilişkin sorulan sorulara samimiyetle cevap verdi. Erdoğan, Adanalı gençlerle buluşmasında merhum sanatçı Müslüm Gürses’in “Sevda Yüklü Kervanlar” isimli şarkısını dinledi, gençlerin söylediği şarkılara eşlik etti. Erdoğan, Aşık Veysel’in “Uzun İnce Bir Yolda” isimli türküsünü söyleyen Şahin Kendirci ile düet yaptı. Başkan Erdoğan, “İkimiz Bir Fidanız”, “Ah Bu Hayat Çekilmez”, “Endamın Yeter”, “Gül Döktüm Yollarına” şarkılarını da gençlerle birlikte söyledi.

“GENÇLERİMİZLE ARAMIZA KİMSEYİ SOKMAYIZ”

Hayatının büyük bölümünde gençlerle birlikte olduğunu söyleyen Başkan Erdoğan, “Bazılarının bizim gençlerle muhabbet içinde olmamızdan rahatsız duyduklarını anlıyorum. Ben lise yıllarımdan bu yana 40 yıldır kesintisiz bir şekilde bu yolda gençlerle yürüdüm. Kültür sanat faaliyetlerinden siyasetteki görevlerime kadar gençlerle birlikte yaptım. Bir gün yolunuz Külliye’ye düşerse çalışma ekibimizin gençlerden oluştuğunu göreceksiniz. Evde de torunlarım, elhamdülillah şimdilik 8 torunum var. Onlarla beraber hayatı sürdürüyoruz. Sizlerin enerjisi, sizlerin hayat sevinci, sizlerin vizyonu bize daha çok çalışma, eser ve hizmet üretme şevki veriyor. Bunun için gençlerle aramıza girmeye çalışanlara diyoruz ki, siz kendi işinize bakın. Biz hangi kuşaktan olursa olsun gençlerimizle aramıza kimseyi sokmayız. Ben yeni bir terim ortaya koydum, bizimki Teknofest kuşağı. Gençlerimize en çok hizmeti getiren, onlara en çok yatırımı yapan yönetim biziz” diye konuştu.

AK Parti hükümetleri döneminde gençler için yapılan hizmetleri anlatan Erdoğan, “Yurt sorunlarına da değinerek, kızlarımız ve erkeklerimiz için yurt sorunu diye bir şey yok. Siz hiç 45 lira burs aldınız mı? Göreve geldiğimde burs 45 liracıktı. Biz bir farkın iktidarıyız. Bugün Türkiye toplamda 8,5 milyonu bulan yükseköğretim kapasitesiyle hedefine yüksek ölçüde yaklaşmıştır. Bundan sonra dikkatimizi ve imkanlarımızı kalitenin yükseltine vereceğiz. Zamanla bu konuda da mesafe kat edeceğimizden şüpheniz olmasın” şeklinde konuştu.

Erdoğan, “Geçmişini bilmeyen geleceğini inşa edemez. Bunun için ısrarla maziden atiye kurduğumuz köprüyü güçlendirmenin gayreti içindeyiz. Geçmişte milletimizin tüm fertleri ile birlikte geçlerimizi de tarihinden, inancından, medeniyetinden kopartmak için uğraşanlar oldu. Milletimiz engin ferasetiyle bu gayretleri boşa çıkarttı. Ülkemizde yönetime geldiğimizden beri yaptığımız onca esere ve hizmete rağmen bize olan kin ve nefretleri sürekli artan bir kesim var. Aslında yapılan hizmetlerden en çok faydalananlarda bunlar. Öyleyse niçin bize bitip tükenmez bir husumetle saldırıyorlar biliyor musunuz? Bay Kemal İzmir milletvekili. İstanbul’dan İzmir’e arabana biniyorsun, azami 3,5 saatte varıyorsun. Bir teşekkürü var mı? Yok. Bir teşekkür etmez mi insan?

Content retrieved from: https://www.sabah.com.tr/gundem/2021/10/10/son-dakika-haberi-baskan-recep-tayyip-erdogan-adanada-genclerle-bulustu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ