UA-139466830-1
adanaliyik.net

Çilem Doğan yeniden cezaevine giriyor…

Spread the love

Adana’da 6 yıl önce kendisini fuhşa zorladığını iddia ettiği eşini boğuşma sırasında tabancayla vurarak öldüren ve bir yıl sonra kefaletle tahliye edilen Çilem Doğan’a yerel mahkemece verilen 15 yıllık hapis cezası Yargıtay tarafından onandı. Yargılama sırasında kefaletle serbest bırakılan ancak onama kararıyla yeniden cezaevine girecek olan Doğan,”8 yaşındaki bir kız çocuğunu ve dünyadaki bütün kadınları […]

Spread the love

Adana’da 6 yıl önce kendisini fuhşa zorladığını iddia ettiği eşini boğuşma sırasında tabancayla vurarak öldüren ve bir yıl sonra kefaletle tahliye edilen Çilem Doğan’a yerel mahkemece verilen 15 yıllık hapis cezası Yargıtay tarafından onandı.

Yargılama sırasında kefaletle serbest bırakılan ancak onama kararıyla yeniden cezaevine girecek olan Doğan,”8 yaşındaki bir kız çocuğunu ve dünyadaki bütün kadınları hapsettiler. Sadece beni değil. Bir ay içinde cezaevine gireceğim. Dayanışma çok güçlü umutlarım bitmedi kadın mücadelesi kazanacak” dedi.

Çilem Doğan, 2013 yılında evlendiği 1 çocuğunun babası Hasan Karabulut’u, şiddet gördüğü ve kendisini fuhşa sürüklemek istediği gerekçesiyle 8 Temmuz 2015’te tabancayla vurarak öldürdü. Tutuklanan Çilem Doğan, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılandığı mahkemede ‘tahrik ve iyi hal indirimi’ ile 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

‘8 YAŞINDAKİ KIZ ÇOCUĞUNU MAHKUM ETTİLER’

Çilem Doğan’ın avukatı 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’ne müvekkilinin uygun görülecek adli kontrol tedbirleriyle tahliye edilmesi için talepte bulundu. Mahkeme heyeti ise Çilem Doğan’ı 20 Haziran 2016’da 50 bin TL kefaletle tahliye etti. Dava ise Yargıtay’a gönderildi. Hapis cezasının onanmasının ardından Doğan, böyle bir karar beklemediğini ve büyük üzüntü yaşadığını anlattı. Doğan, “Bu kararla aslında beni değil 8 yaşındaki kız çocuğunu hapsettiler. 8 yaşındaki kız çocuğu hem annesiz hem babasız büyüyecek. Beni aslında mahkum etmediler. Mücadelemiz devam edeceğiz. Bir şekilde kazanacağız” diye konuştu.

Content retrieved from: https://www.sabah.com.tr/yasam/turkiyenin-gundemine-oturmustu-cilem-dogan-yeniden-cezaevine-giriyor-5731871.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ