UA-139466830-1
adanaliyik.net

Geldiğimiz noktayı aşılamayla taçlandırmak istiyoruz

Spread the love

Adana İl Sağlık Müdürü Halil Nacar, geçen yıl kasım ve aralık aylarında en yüksek vaka artışlarıyla gündeme gelen Adana’yı Kovid-19 planlamasına sadık kalarak, en az vakanın görüldüğü 3’üncü kent konumuna getirdiklerini söyledi. Nacar, “Bu geldiğimiz noktayı aşılamayla birlikte taçlandırmak istiyoruz” dedi. İl genelinde ciddi bir aşılama yaptıklarını bu rakamın 1 milyonu geçtiğini kaydeden Nacar, “Günde […]

Spread the love

Adana İl Sağlık Müdürü Halil Nacar, geçen yıl kasım ve aralık aylarında en yüksek vaka artışlarıyla gündeme gelen Adana’yı Kovid-19 planlamasına sadık kalarak, en az vakanın görüldüğü 3’üncü kent konumuna getirdiklerini söyledi. Nacar, “Bu geldiğimiz noktayı aşılamayla birlikte taçlandırmak istiyoruz” dedi.

İl genelinde ciddi bir aşılama yaptıklarını bu rakamın 1 milyonu geçtiğini kaydeden Nacar, “Günde 70 binin üzerinde aşı yapacak kapasiteye sahibiz. Bakanlığımızın bu konudaki dijital altyapısı işlerimizi kolaylaştırıyor. Bakanımız randevu almadan da aşı olmak isteyenlerinde aşı olmasını sağlayacak uygulamalar yaptı. Randevusuz aşı yapmaya da başladık. Ancak bunu istisna bir yöntem olarak düşünüyoruz. En hızlı ve konforlu aşının randevu olacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

HER YERDE HİZMET VERDİK

Tüm ilçelerde güçlü bir filyasyon ekibinin kurulduğunu anlatan Nacar, “Bir kişi pozitif olduğunda çok hızlı bir şekilde adresinde ya da bulunduğu yerde konuşarak kimlerle temaslı olduğunu tespit edip izolasyonlarını gerçekleştirdik. Kurduğumuz filyasyon ekibinde yaklaşık bin 500 kişi çalıştı. 250’nin üzerinde araçla kentin tüm ilçe ve köylerde hizmet verdik'” şeklinde konuştu.

CİDDİ SORUNUMUZ YOK

Adana’nın son 1 aydır 100 binde görülen vaka açıklamalarında Türkiye’de ilk üçte yer aldığını hatırlatan Nacar, “Bu geldiğimiz noktayı aşılamayla birlikte taçlandırmak istiyoruz. Gözlemlerimizde aşı olanların ya hiç hastalığa yakalanmadığı ya da asemptomatik dediğimiz ciddi bir bulgu vermeden atlatıldığı üzerine. Aşı olup da ciddi bir sorun yaşayan vatandaşımız şuan yok. 100 bindeki vaka sayımız düşünce hastanede yatan hasta sayımız azaldı” dedi.

Content retrieved from: https://www.sabah.com.tr/adana/2021/06/23/nacar-geldigimiz-noktayi-asilamayla-taclandirmak-istiyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ