UA-139466830-1
adanaliyik.net

Göçmen organizatörlerine eş zamanlı operasyon

Spread the love

Yurda kaçak olarak giriş yapan göçmenleri farklı illere para karşılığında götürdüğü tespit edilen 7 organizatör düzenlenen operasyonla yakalandı. Adliyeye sevk edilen zanlılardan 5’i tutuklandı Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında, Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri 5 aylık takip neticesinde yasadışı yollardan yurda giriş yapan yabancı uyruklu düzensiz göçmenlerin organizatörlerce para karşılığında […]

Spread the love

Yurda kaçak olarak giriş yapan göçmenleri farklı illere para karşılığında götürdüğü tespit edilen 7 organizatör düzenlenen operasyonla yakalandı. Adliyeye sevk edilen zanlılardan 5’i tutuklandı

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında, Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri 5 aylık takip neticesinde yasadışı yollardan yurda giriş yapan yabancı uyruklu düzensiz göçmenlerin organizatörlerce para karşılığında farklı illere götürüldüklerini tespit etti.

Teknik ve fiziki takibi tamamlayan ekipler operasyon için düğmeye bastı. Adana ve Gaziantep’te eş zamanlı yapılan baskında 225 düzensiz göçmen yakalanıp il göç idaresine teslim edildi. Operasyon kapsamında gözaltına alınan 7 organizatör ise Adli Tıp Birimi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan 7 kişiden 5’i tutuklandı.

Content retrieved from: https://www.sabah.com.tr/yasam/2021/03/04/adana-ve-gaziantepte-gocmen-organizatorlerine-es-zamanli-operasyon.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ