UA-139466830-1
adanaliyik.net

Hayat kurtaran iyilik

Spread the love

Adana’da gönüllü kök hücre bağışçısı olan 2 çocuk babası 26 yıllık polis memuru Memduh İşçan’ın (49) dokuları, 5,5 yıl sonra genç bir kızla uyuştu. 4 saat süren nakil işleminin ardından kök hücreler toplanıp genç kıza nakil edildi. Memduh İşçan, “Kendimi bir başka bedende daha yaşıyormuş gibi hissediyorum” dedi. 2015 yılı Kasım ayında Toplum Destekli Polislik […]

Spread the love

Adana’da gönüllü kök hücre bağışçısı olan 2 çocuk babası 26 yıllık polis memuru Memduh İşçan’ın (49) dokuları, 5,5 yıl sonra genç bir kızla uyuştu. 4 saat süren nakil işleminin ardından kök hücreler toplanıp genç kıza nakil edildi. Memduh İşçan, “Kendimi bir başka bedende daha yaşıyormuş gibi hissediyorum” dedi.

2015 yılı Kasım ayında Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ile Türk Kızılayı Adana Şubesi ortaklığında yürütülen kampanyaya meslektaşlarıyla birlikte katılan Memduh İşçan gönüllü kök hücre bağışçısı oldu ve doku örnekleri alındı. İşçan’ın dokuları, tam 5,5 yıl sonra genç bir kızla uyum sağladı. İşcan ile bağlantıya geçilip, ona gönüllü kök hücre bağışında bulunup bulunmayacağı bir kez daha soruldu. İşçan, hiç tereddüt etmeden hemen hastanenin yolunu tuttu.

HİÇ DÜŞÜNMEDEN KABUL ETTİM

Doku uyumu testi de olumlu çıkan İşçan’dan kök hücreler toplanıp, hastaya nakil edildi. Kendisini bir başka bedende daha yaşıyor gibi hissettiğini ifade eden İşçan, “Kök hücre bağışında bulunup, bir insana yeni bir hayat için umut ışığı olmak istedim ve bağışçı oldum. İliğim, hiç tanımadığım ismini bile bilmediğim biriyle uyum sağladı. Bana bağışçı olup olmayacağımı sorduklarında hiç düşünmeden kabul ettim” diye konuştu.

TARİF EİLEMEZ BİR DUYGU

Nakil konusunda ilk başta biraz endişesinin olduğunu ancak bilgilendirme sonrasında bu endişenin kalmadığını anlatan polis memuru, “Kemik iliğim, aşı yoluyla alındı. Sanki kan bağışında bulunuyormuş gibi cihaza bağlanıp, 3 ünite kan verdim. İnsanların can ve mal güvenliğini korurken, bu tür bağışlarla da onlara hayat vermek gerçekten tarif edilemez bir duygu. Sağlıklı olan herkes, herhangi bir korku ya da endişeye kapılmadan kök hücre bağışında bulunmalı” şeklinde konuştu.

Content retrieved from: https://www.sabah.com.tr/yasam/2021/02/11/hayat-kurtaran-iyilik.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ