UA-139466830-1
adanaliyik.net

İncirlik Üssü’ne düşen drone paniğe neden oldu!

Spread the love

Adana’da, İncirlik 10’uncu Tanker Üs Komutanlığı üzerinde uçurulan dron, kısa süreli bir paniğe neden oldu. Bir süre sonra üssün bahçesine düşen drone, terörle mücadele polislerince incelenmek üzere emniyete götürüldü. İncirlik 10’uncu Tanker Üs Komutanlığı üzerinde ve çevresinde drone uçurulduğu ihbarı yapıldı. Üsse, Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de sevk edildi. Bir süre sonra drone’un İncirlik […]

Spread the love

Adana’da, İncirlik 10’uncu Tanker Üs Komutanlığı üzerinde uçurulan dron, kısa süreli bir paniğe neden oldu. Bir süre sonra üssün bahçesine düşen drone, terörle mücadele polislerince incelenmek üzere emniyete götürüldü.

İncirlik 10’uncu Tanker Üs Komutanlığı üzerinde ve çevresinde drone uçurulduğu ihbarı yapıldı. Üsse, Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de sevk edildi. Bir süre sonra drone’un İncirlik Üssü’ndeki bahçeye düştüğü belirlendi. Ekipler, drone’un düştüğü yerden alıp, incelemek üzere emniyete götürdü. Basit dron olduğu ve henüz sahibine ulaşılamadığı öğrenildi.

Polis, drone’un ne amaçla İncirlik Üssü’nde uçurulduğunu tespit etmeye çalışıyor. Drone’da kayıtlı görüntüler varsa incelemeye alınacağı öğrenildi.

SAVAŞ UÇAKLARI HAVALANDI

Bahçeye drone düştükten sonra 3 adet F-16 savaş uçağı, hangardan çıkarak, peş peşe havalandı. Öte yandan yaklaşık 3 yıl önce bir Rusya uyruklu, İncirlik Üssü çevresinde keşif yaparken yakalanmış, dronla üsse saldırı yapacağı iddiasıyla mahkemece tutuklanmıştı.

Content retrieved from: https://www.sabah.com.tr/gundem/2020/12/24/son-dakika-incirlik-ussune-dusen-drone-panige-neden-oldu-3-adet-savas-ucagi-havalandi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ