UA-139466830-1
adanaliyik.net

Temiz çevre, temiz Yüreğir

Spread the love

Adana’nın Yüreğir Belediyesi ilçeyi daha yaşanabilir kılmak ve temiz bir çevre oluşturmak için toplu temizlik ekibi kurdu. İlçe genelinde yapılan temizlik çalışmaları ile vatandaşların takdirini topladı. Çevre kirliliğinin önüne geçmek ve geleceğe sağlıklı bir dünya bırakmak için birbirinden güzel sosyal sorumluluk projeleri üreten Yüreğir Belediyesi, mahalle mahalle uyguladığı genel temizlik çalışmaları ile dikkat çekiyor. Rutin […]

Spread the love

Adana’nın Yüreğir Belediyesi ilçeyi daha yaşanabilir kılmak ve temiz bir çevre oluşturmak için toplu temizlik ekibi kurdu. İlçe genelinde yapılan temizlik çalışmaları ile vatandaşların takdirini topladı.

Çevre kirliliğinin önüne geçmek ve geleceğe sağlıklı bir dünya bırakmak için birbirinden güzel sosyal sorumluluk projeleri üreten Yüreğir Belediyesi, mahalle mahalle uyguladığı genel temizlik çalışmaları ile dikkat çekiyor. Rutin temizlik çalışmalarına ek olarak her hafta bir mahalleye giren belediye ekipleri mahalleyi baştan aşağı temizliyor.

“TEMİZLİK ORTAK GÖREVİMİZ”

Temizliğin ortak bir görev olduğunu vurgulayan Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, “Göreve geldiğimiz günden beri bu konuda çok yoğun çalışmalar yaptık. Çocuklarımıza temizlik bilinci aşılanması açısından okulları tek tek ziyaret ettik. Temizlik kampanyaları düzenledik. Çevre temizliğinin ne kadar önemli olduğunu anlattık. Bu konuda çok güzel geri dönüşler aldık. Dönem dönem bahar temizliği çalışmaları yaptık. Günlük çalışmalarımıza ek olarak 107 mahallemizin tamamına yönelik kapsamlı temizlik uygulamaları gerçekleştirdik, gerçekleştiriyoruz. Temizlik ortak görevimiz. Birey olarak da hepimize büyük görevler düşüyor” dedi.

“GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ”

Başkan Kocaispir, “Yüreğir’de başlattığımız mahalle mahalle genel temizlik çalışmalarımız devam ediyor. Ekiplerimiz sokaklarımızı, caddelerimizi, kaldırımlarımızı, boş arsalarımızı komple yeniden elden geçiriyor. Bir taraftan yollar süpürülüyor, yıkanıyor, bir taraftan ağaçlar budanıyor, molozlar, atıklar toplanıyor. Yüreğir’i güzel ve daha yaşanabilir kılmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Emeği geçen bütün mesai arkadaşlarımı kutluyorum.” şeklinde konuştu. Yapılan detaylı temizlik çalışmalardan memnun olduklarını dile getiren vatandaşlar Başkan Kocaispir ve ekibine teşekkür etti.

Content retrieved from: https://www.sabah.com.tr/adana/2021/10/14/temiz-cevre-temiz-yuregir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ