UA-139466830-1
adanaliyik.net

Yüreğir Belediyesi, toplanma alanlarını tekrar duyurdu

Spread the love

Yüreğir Belediyesi, İzmir’de yaşanan depremin ardından olası bir afete karşı ilçede daha önce belirlenen toplanma yerlerini bir kez daha vatandaşlarla paylaştı. İlçede 1 milyon 50 bin metrekare alandan oluşan 16 ayrı toplanma bölgesi bulunuyor. Yüreğir Belediyesi, Adana AFAD ile yapılan görüşmeler sonucu Yüreğir’de 16 ayrı bölgenin toplanma alanı olarak belirlendiğini duyurdu. Yaşanabilecek olası afet sonrası […]

Yüreğir Belediyesi, toplanma alanlarını tekrar duyurdu
Spread the love

Yüreğir Belediyesi, İzmir’de yaşanan depremin ardından olası bir afete karşı ilçede daha önce belirlenen toplanma yerlerini bir kez daha vatandaşlarla paylaştı. İlçede 1 milyon 50 bin metrekare alandan oluşan 16 ayrı toplanma bölgesi bulunuyor.

Yüreğir Belediyesi, Adana AFAD ile yapılan görüşmeler sonucu Yüreğir’de 16 ayrı bölgenin toplanma alanı olarak belirlendiğini duyurdu. Yaşanabilecek olası afet sonrası toplanma alanlarının önemine vurgu yapan Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, “İzmir depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. İnşallah bir daha hiçbir şekilde bir afetle karşılaşmayız. Yalnız şu gerçeği de unutmamız lazım. Bölgemiz deprem kuşağında ve her zaman olası bir afete karşı hazırlıklı olmalıyız” dedi.
Toplanma alanlarının, afet sonrasında insanların kendilerini güvende hissedebilecekleri, yaşadıkları büyük şoku atlatabilmeleri, yakınları ile bir araya gelebilmeleri ya da haberleşebilmelerine imkan sağlayan hayati öneme sahip alanlar olduğuna dikkat çeken Kocaispir, şöyle konuştu:
“Afet ve acil durum toplanma bölgeleri; nüfus yoğunluğu, ulaşılabilirlik ve tahliye kolaylığı, engellilerin ve yaşlıların ulaşımına uygun, mümkün olduğunca engebesiz, konut alanlarına yakın, temel ihtiyaçlar ve benzeri unsurların karşılanabileceği yapılara yakınlık gibi seçim kriterlerine dikkat edilerek ve mümkün olduğunca kamuya ait uygun yerler seçilerek belirlendi. İlçemizde sadece deprem riskine karşı değil, yangın gibi diğer afet durumlarında da insanların güvenli kalmasını ve temel ihtiyaçlarına ulaşmasını sağlayacak şekilde bölgeler oluşturduk.”
Yüreğir’de 16 ayrı toplanma bölgesi ise şöyle:
“Akdeniz Mahallesi Futbol Sahası, Doğankent Cumhuriyet Mahallesi Doğankent Parkı, Doğankent Cumhuriyet Mahallesi DSİ yanı, Havutlu Mahallesi Havutlu Parkı, Havutlu Mahallesi Havutlu Stadyumu, Kışla Mahallesi Atlı Spor Kulübü, Kışla Mahallesi Muharrem Gülergin Stadyumu, Sinanpaşa Aytaç Durak Tesisleri, Yavuzlar Mahallesi Yavuzlar Parkı, Dadaloğlu Serinevler Spor Salonu, Dadaloğlu Mahallesi Kapalı Spor Salonu, Solaklı Hürriyet Mahallesi Parkı, Yunusoğlu Mahalle Stadyumu, Seyhan Mahallesi Parkı, Sinanpaşa Mahallesi Parkı ve Anadolu Mahallesi Asri Mezarlık.”

Content retrieved from: https://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/adana/merkez/yuregir-belediyesi-toplanma-alanlarini-tekrar-41653940.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ