UA-139466830-1
adanaliyik.net

Kızılay’dan Balcalı Hastanesi’ne Covid-19 yardım Tır’ı

Spread the love

Kızılay içerisinde başta hijyen kiti olmak üzere pijama, terlik, iç çamaşırının bulunduğu bir tır yardım malzemesi Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar ile Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Tamer Cevat İnal ile diğer isimlere teslim edildi.

Kızılay tarafından Covid-19 hastalığı ile ilgili mücadele kapsamında hastanelere destek vermek amacıyla içerisinde başta hijyen kiti olmak üzere pijama, terlik, iç çamaşırının bulunduğu bir tır malzeme Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne teslim edildi. Teslimatta Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Tamer Cevat İnal, Başhekim Yardımcıları Prof. Dr. Şebnem Bıçakçı, Doç. Dr. Tolga Akçam, Balcalı Hastanesi Başmüdürü Ali Önal, Kızılay Şube Başkanı Ramazan Saygılı, Kızılay’ın diğer ilçe sorumluları hazır bulundu.

Malzeme teslimi öncesinde konuşan Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, küresel çapta baş gösteren Covid-19 salgınında ülke olarak dayanışmanın en güzel örneklerini sergilediklerini ifade ederek, Kızılay’ın da bu yardımlaşmanın en önde gelen unsurlarından biri olarak önemli bir misyonu yerine getirdiğine vurgu yaptı. Prof. Dr. Kibar, Covid-19 salgınında Türkiye’nin sağlık sisteminin son derece iyi bir sınav verdiğinin altını çizidi. Prof. Dr. Kibar, güçlü bir sağlık sistemi altyapısı bulunan Türkiye’nin diğer Ülkelerin aksine bu süreci çok daha başarılı yürüttüğüne değinerek gerek Sağlık Bakanlığı gerekse sağlık çalışanlarına bu süreçteki özveri ve emeklerinden dolayı, Kızılay yetkililerine ise teslim edilen yardım malzemelerinden ötürü teşekkür etti.

Kızılay Şube Başkanı Ramazan Saygılı ise Kızılay olarak sadece Türkiye’nin değil Dünya’nın dört bir yanında olduklarının altını çizerek, şuan içinde bulunulan hassas durumdan ötürü sorumluluklarının daha fazla olduğunu işaret etti. Saygılı, birçok sağlık kuruluşuna pandemi sürecinde yardımlar yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini dile getirerek, yardımların ihtiyaç dahilinde ihtiyaç sahiplerine her alanda ulaştırıldığına değindi. Saygılı, pandemi sürecinde özveri ile hizmet veren tüm sağlık çalışanlarına da teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından Kızılay Şube Başkanı Ramazan Saygılı ve diğer yetkililer tarafından Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar ile Balcalı Hastanesi yetkililerine malzemeler teslim edildi.
Ceyhan Belediyesi’nden fırıncılara ve muhtarla bayram ziyaretiCeyhan Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ve Kültür Müdürlüğü ekipleri Ceyhan’ın mahalle muhtarlarını ve fırıncılara bayram ziyaretinde bulundu. Ekipler ziyaretleri sırasında muhtarlara ve fırıncılara cerrahi maske, el dezenfektanı ve kâğıt sabun hediye etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ