UA-139466830-1
adanaliyik.net

Türkiye’de görülmemiş atama!

Spread the love

Adana’nın Ceyhan ilçesinin CHP’li belediye başkanı Hülya Erdem’in 2 başkan yardımcısını “Yok sayıp”, 25 müdürlüğün 22’sini emekli polis olan başkan yardımcısı Ertuğrul Bengül’e bağlaması “Pes” dedirtti. 2019 yerel seçimlerinden sonra “Masalarda oturacak yer yok” diyerek, 511 kişinin işine son verip yerlerine 550 işçi alan Adana’nın Ceyhan ilçesinin CHP’li belediyesinde Türkiye’de örneği görülmemiş bir atama yaşandı. […]

Türkiye’de görülmemiş atama!
Spread the love

Adana’nın Ceyhan ilçesinin CHP’li belediye başkanı Hülya Erdem’in 2 başkan yardımcısını “Yok sayıp”, 25 müdürlüğün 22’sini emekli polis olan başkan yardımcısı Ertuğrul Bengül’e bağlaması “Pes” dedirtti.

2019 yerel seçimlerinden sonra “Masalarda oturacak yer yok” diyerek, 511 kişinin işine son verip yerlerine 550 işçi alan Adana’nın Ceyhan ilçesinin CHP’li belediyesinde Türkiye’de örneği görülmemiş bir atama yaşandı.

Belediye Başkanı Hülya Erdem 25 müdürlüğün 22’sini emekli polis memuru olan başkan yardımcısı Ertuğrul Bengül’e bağladı. Hülya Erdem’in imzasıyla oluşturulan yönetim şemasında diğer 2 başkan yardımcıları Gökhan Yantır ile Mehmet Nas yer almadı. Başkan Hülya Erdem, Bengül’ün daha önce vekaletten yürüttüğü İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Özel Kalem Müdürlüğü ve Mali Hizmetler Müdürlüğü’nü de kendine bağladı.

“KOLTUĞU DA VERSİN”

Gerek kendi partisinden gerekse sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine başkan Hülya Erdem’in talimatıyla, belediyenin sosyal medya sitesinde “Başkan yardımcılarımız” bölümüne ulaşılması engellendi. Atamayı öğrenen Ceyhanlılar, “Belediyenin benGÜL’ü” diye eleştiride bulundu.

Vatandaşlar, “Hülya Erdem ne yapmaya çalışıyor anlamış değiliz. Kentin kaderi bir kişiye terkedilemez. O zaman başkan koltuğunu da Ertuğrul Bengül’e bıraksın. Bu kadar müdürlük bir insana verilir mi? Koskoca belediye de müdürlükleri hakkıyla yürütecek liyakat sahibi yok mu?” diyerek tepkisini dile getirdi.

İŞTE BAĞLANAN MÜDÜRLÜKLER
İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü
Halkla İlişkiler Müdürlüğü
Sağlık İşleri Müdürlüğü
Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü
Yazı İşleri Müdürlüğü

Content retrieved from: https://www.sabah.com.tr/gundem/2022/08/22/chpli-belediyeden-turkiyede-gorulmemis-atama-bir-adam-22-koltuk.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ