UA-139466830-1
adanaliyik.net

Adana’da eğitim ve öğretim 13 Mart’ta kadar ertelendi

Spread the love

Son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden en çok etkilenen iller arasında yer alan Adana’da eğitim ve öğretimin 13 Mart tarihine kadar ertelendiğini bildirdi. İşte son dakika haberinin detayları… Son dakika haberleri: Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Adana’da açıklamalarda bulundu. 1 Mart itibarıyla bu öğrencileri sınava […]

Adana’da eğitim ve öğretim 13 Mart’ta kadar ertelendi
Spread the love

Son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden en çok etkilenen iller arasında yer alan Adana’da eğitim ve öğretimin 13 Mart tarihine kadar ertelendiğini bildirdi. İşte son dakika haberinin detayları…

Son dakika haberleri: Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Adana’da açıklamalarda bulundu. 1 Mart itibarıyla bu öğrencileri sınava hazırlamak için kursların devreye sokulacağını belirten Bakan Özer, “Milli Eğitim Bakanlığı olarak her türlü desteği vereceğiz.” dedi.

SON DAKİKA: ADANA’DA OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Bakan Özer, milyonların merakla beklediği “Adana’da okulların ne zaman açılacak?” sorusuna da yanıt verdi. Bakan Özer, “Yeni verilere göre Adana’da eğitim öğretimi 13 Mart tarihine kadar erteliyoruz” açıklamasında bulundu.

“TÜM ARKADAŞLARIMIZLA SAHADAYIZ”

Bakan Özer, Adana 112 Acil Çağrı Merkezi İzleme Değerlendirme ve Koordinasyon Salonu’nda düzenlediği basın toplantısında, 71 ilde eğitim öğretimi 20 Şubat’ta başlattıklarını anımsattı.

10 ilde de eğitimi normalleştirmek için çalıştıklarını ifade eden Özer, “Şu anda 10 ilde eğitim öğretime ara verilmiş olsa dahi çadırlarda, konteynerlerde, prefabrik okullarda çocuklarımıza verdiğimiz desteklerde şu ana kadar hiçbir kesinti olmadı. Önceliğimiz sıklıkla ifade ettiğimiz gibi müfredata dayalı eğitim değil bu 10 ilde. Çocuklarımızı düşünüyoruz, çocuklarımızın psikososyal, duygusal sağlamlıklarına destek vermek için tüm arkadaşlarımızla sahadayız. ” dedi.

“YENİ OKULLARI KURMAYA DEVAM EDECEĞİZ”Özer, 10 ildeki eğitim çalışmaları hakkında bilgiler vererek, şöyle konuştu:

“Bu kapsamda 10 ilde, her ne kadar eğitim öğretime şu an itibarıyla ara verilmiş olsak bile her şart altında eğitime devam yaklaşımıyla 416 psikososyal destek çadırı kurduk. Çadır bölgelerinin tamamında psikososyal destek çadırlarında okul öncesi öğretmenlerimiz, rehber öğretmenlerimiz, psikolojik danışmanlarımız, çocuklarımıza sürekli etkinlikler düzenleyerek onların travmaları atlatmalarına destek oluyorlar. Yine 131 okul öncesi çadır ve konteynerle de eğitim öğretime destek vermeye çalışıyoruz.

Content retrieved from: https://www.sabah.com.tr/gundem/2023/02/27/bakan-ozer-adanada-egitim-ogretimi-13-marta-erteliyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ