UA-139466830-1
adanaliyik.net

ADANASPOR’UN 54 YILLIK TÜRKİYE KUPASI TARİHİ

Spread the love

Bu sezon TFF 1.Lig’i 17.sırada bitiren ve küme düşen Adana’mızın güzide takımı Adanaspor’un Ziraat Türkiye Kupası tarihini sizler için listeledik. İşte Adanaspor’umzun Ziraat Türkiye Kupası tarihi:

ADANASPOR’UN 54 YILLIK TÜRKİYE KUPASI TARİHİ
Spread the love

Bu sezon TFF 1.Lig’i 17.sırada bitiren ve küme düşen Adana’mızın güzide takımı Adanaspor’un Ziraat Türkiye Kupası tarihini sizler için listeledik. İşte Adanaspor’umzun Ziraat Türkiye Kupası tarihi:

1966-67: Kademe kademe oynan kupada Adanaspor 2.kademe 1.ön elemede kupaya dahil olmuş ve Kayseri Erciyesspor’u 2-1’lik galibiyet ile kupadan saf dışı etmiştir. 2.Kademe 2.ön eleme maçında ise Urfa Gençlik Futbol Kulübü’nü 5-0’lık ezici bir galibiyet ile 2.kademeye yükselen Adanaspor; güçlü rakibi Samsunspor engeline takılarak 2-0 yenilmiş ve kupadan elenmiştir.

1967-68 sezonundan 1970-71 sezonuna kadar Türkiye Kupasına Adanaspor katılma başarısı gösterememiştir.

1970-71: 1969-1970 Türkiye 2.Ligi’nde gruplarında ilk üç sırada bulunan Adanaspor Türkiye Kupası hasretine son vermiş ve tekrardan Kupaya katılma başarısı göstermiştir. 1.Kademe maçlarında Galatasaray ile birlikte Adanaspor kura sonucunda direkt bir üst kademeye çıkması kararlaştırılmıştır. 2.Kademede ise rakibi Bursaspor olan Adanaspor; Adana’daki müsabakada 0-0 berabere kalırken Bursa’daki müsabakada 2-1 mağlup olarak turnuvadan elenmiştir.

1971-72: Kupaya 1.kademeden başlayan Adanaspor’un ilk rakibi Muhafızgücü oluyor, Adana’da oynan maçta 3-1, Ankara’da oynan maçta ise 1-0 yenerek 2.kademeye çıkmaya hak kazanıyordu Adanaspor. 2.Kademe maçlarında ise rakibi İzmirspor olan Adanaspor; Adana’da 4-0 yeniyor ama İzmir’de 1-0 yenilerek Çeyrek Finale çıkıyordu. Çeyrek Finalde rakibi Altay olan Adanaspor, Adana’daki maçı 1-0 yeniyor olmasına rağmen Altay’da oynan maçta 3-0 yenilmesi ile kupaya Çeyrek Finalde veda ediyordu.

1972-73: Bir önceki sezonda Türkiye 1.Ligi’ni ilk 10 sırada tamamlayan Adanaspor Türkiye Kupasında 1.kademden başlamaya hak kazanmış ve ilk rakibi Trabzonspor olmuştur. Trabzon’daki maç 1-1’lik eşitlik ile biterken, Adana’da oynan maçı Adanaspor 3-0’lık galibiyet alarak bir üst tura çıkmıştır. 2.Kademede rakibi PTT olan Adanaspor; Ankara’daki maçı golsüz biterken, Adana’da ise 1-0’lık galibiyet ile Çeyrek Finale yükselmiştir. Çeyrek Finalde rakibi ise Fenerbahçe olmuştur. Adana’daki ilk maçı 2-1 kazanan Adanaspor, İstanbul’da 2-0 yenilerek kupadan elenmiş, böylelikle üst üste iki yıl Çeyrek final oynama başarısı sergilemiştir.

1973-74: Geçen sezon kupada Çeyrek Final oynayan Adanaspor; kupaya direkt katılım hakkı kazanmış ve 1.kademe maçlarında rakibi Trabzonspor olmuştur; Adana’daki maçta 1-0 Adanaspor, Trabzon’daki maçta ise 1-0 Trabzonspor galibiyeti ile sonuçlanması üzerine maç uzatmaları oynamış ama uzatmalarda da gol sesi çıkmayınca penaltılara gitmiştir. Penaltılarda 4-3 Trabzonspor galibiyeti ile tamamlanmış, böylelikle Toros Kaplanları kupadan elenmiştir.

1974-75: Bir önceki sezonda Türkiye 1.Ligi’ni ilk onda tamamlayan Adanaspor; kupalara direkt katılım hakkı kazanmıştır. 1.Kademe maçlarında rakibi Beşiktaş olan Adanaspor, İstanbul’da 3-1, Adana’da 2-0 yenilerek kupaya veda etmiştir.

1975-76: Yeni düzenleme ile değişen Türkiye Kupasına Adanaspor direkt 3.Kademden katılma hakkı kazanmış ve 3.Kademede ise rakibi Orduspor olmuştur. Adana’daki müsabakayı 1-0 Adanaspor kazanırken, Ordu’daki müsabaka 2-2 berabere bitmiş ve Adanaspor 4.Kademeye katılım hakkı kazanmıştır. 4.Kademede ise rakibi Galatasaray olan Adanaspor; Her iki maçı da kaybederek (1-0 ve 2-0) kupaya veda etmiştir.

1976-77: Kupaya direkt 3.Kademeden başlayan Adanaspor’un ilk rakibi Zonguldakspor olmuştur. Zonguldakspor’u ilk maçta 2-0 yenen Adanaspor, ikinci maçta 0-0 berabere kalarak direkt bir üst tura geçmiştir. 4.Kademede rakibi Fenerbahçe olan Turuncu Beyazlılar ilk maçta 0-0 beraber kalmalarına rağmen, ikinci müsabakada Fenerbahçe’nin 2-1 yenmesi ile Kupadan saf dışı edilmiştir.

1977-78: 3.Kademede direkt mücadele edecek olan Adanaspor’un rakibi Altay olmuştur ve Altay’ın ilk maçı 2-1 kazanması ve ikinci maçın 1-1 beraberlikle sonuçlanması sonucunda Altay bir üst tura geçerken Adanaspor kupadan elenmiştir.

1978-79: Kupada kademe sayılarının arttırılması sonucunda 1.Lig takımlarının direkt 5.kademeden oynamaya başlanması kararlaştırılmıştır. Bunun üzerine kupaya 5.kademeden başlayan Adanaspor’un rakibi Bursaspor olmuş; iki maçı da kaybederek kupadan elenmiştir.

1979-80: Kupada bir ilk gerçekleşmiş ve Adana derbisi olmuştur. Hem Adanaspor hem de Adana Demirspor’un 5.kademedem başlayarak mücadele etmesi kararlaştırılmıştır. Sebebi ise iki takımında 1.Ligde olmasıdır. Kura sonucu eşleşen Adanaspor ve Adana Demirspor müsabakalarından ilk maç 1-0 Adanaspor galibiyeti ile bitmiş ama ikinci maçta Adana Demirspor’un 3-1’lik net bir galibiyeti ile Adanaspor kupadan elenmiştir.

1980-81: TFF; Türkiye Kupasına tekrar bir düzenleneme getirilmiş ve artık kupadaki mücadelelerin 5.Kademeye kadar tek maç olmasına ve isminin Federasyon Kupası olmasına kanaat getirmişelerdir. Adanaspor kupaya 5.Kademden başlamış ve rakibi Bursaspor olmuştur. Bursaspor’un ilk maçı 4-1 yenmiştir. İkinci maçı ise Adanaspor 2-0 yenmiş olmasına rağmen elenmiştir. Adanaspor o sezon ligi 2.bitirmiştir. Aynı zamanda Adanaspor Amatör Takımı da kupaya katılmış ve Antalyaspor Amatör takımını 2-1 elemiş, 3.Kademde ise Tarsus İdman Yurdu’na elenmiştir.

1981-82: TFF; tekrardan düzenleme getirmiş ve maçların tekrardan çift olmasına karar vermiştir. Adanaspor bu sezon kupaya 5.Kademeden başlamaya hak kazanmış ve rakibi Antalyaspor olmuştur. Akdeniz Derbisinde Antalyaspor’un ilk maçı 2-1 yenmesi ile büyük bir avantaj sahibi olmuştur. İkinci maçın 0-0 bitmesi ile Akdeniz Derbisinin kazananı Antalyaspor olmuştur. Aynı zamanda 1981-1982 Federasyon Kupasında Adana Demirspor’un Amatör takımı Konyaspor’a iki maçın sonunda 9-1 yenilerek kupaya veda ederken Adana Demirspor 5.Kademede Altay’a elenmiştir.

1982-83: Adanaspor kupaya 5.Kademden başladı ve rakibi Sakaryaspor oldu. Sakaryaspor ilk maçı 2-0 kazanırken Adanaspor ikinci maçı 1-0 kazanarak sonuçlandı ve Sakaryaspor bir üst tura çıkmaya hak kazandı.

1983-84: Toros Kaplanları Federasyon Kupasına 5.Kademden başladı ve rakibi ise Boluspor oldu. Boluspor ilk müsabakayı 1-0 yenmiş ve ikinci maçında 0-0 bitmiş olmasıyla Adanaspor’u kupadan elemiş oldular.

1984-85: TFF; tekrardan kupaya bir düzenleme getirmiş ve 2.Lig’de mücadele eden takımların 1.Kademden, 1.Lig’de mücadele eden takımların 3.Kademeden başlamasına karar vermiştir. Bir önceki sezon 1.Lig’den küme düşen Adanaspor bu sefer kupaya 1.Kademden başlayacaktır. İlk rakibi Şanlıurfaspor olan Adanaspor; ilk maçı 1-0 yenilmiştir ama ikinci maçta aldıkları 2-0’lık galibiyet ile bir üst tura çıkmıştır. 2.Kademede rakibi ise Mardinspor olmuştur. İlk maçı 4-1’lik net bir skor ile kazanan Adanaspor, ikinci maçta 2-1 yenilmiş olmasına rağmen 3.Kademeye çıkmaya hak kazanmıştır. 3.Kademde ise rakibi Beşiktaş olan Adanaspor; kupada 2.kez karşı karşıya gelmiş oluyorlardı. İlk maçı Beşiktaş 5-2, ikinci maçı ise Adanaspor 2-1 kazanmıştır ve Adanaspor kupaya veda etmiştir.

1985-86: TFF; yeni kararlar almış ve Aynı bölgede olan takımlar tek, farklı bölgede olan takımlar ise çift maç oynamasına, eşitlik halinde deplasman golünü fazla olanın üst tura çıkmasına karar verilmiştir. Adanaspor’umuzun ise ilk rakibi Seydişehir Eti Aliminyumspor oluyor ve maç tek maç üzerinden oynanıyordu. Adanaspor ise rakibini 1-0 yenerek 2.Kademeye çıkmaya hak kazanmıştı. 2.Kademede rakibi Karamanspor olan Adanaspor, rakibini 2-0 yenerek 3.Kademeye atlamıştır. 3.Kademede rakibi Nevşehirspor olan Adanaspor ilk maçta 1-1 berabere kalmış ama ikinci maçta 4-0 kazanarak 4.Kademeye çıkmıştır. 4.Kademde rakibi Yeni Afyonspor olan Adanaspor 2-1 yenerek 5.Kademeye çıkmıştır. 5.Kademede Hatay temsilcisi olan Reyhanlı Belediyespor’u 3-1 yenerek 6.Kademeye çıkmış, 6.Kademde ise Erzurumspor’u 3-1 yenerek Çeyrek Finale yükselmiştir. Çeyrek Finalde rakibi Altay olan Adanaspor; ilk maçta 0-0 berabere kalmış, Adana’daki maçta 1-1 bitmiştir. Deplasman golü ön planda tutulduğu için ise Altay Yarı Finale yükselirken Adanaspor kupadan elenmiştir.

1986-87: 1.Kademeden kupaya başlayan Adanaspor’umuzun ilk rakibi Karamanspor olmuştur. Karamanspor’u 3-0 yenen Adanaspor’un 2.Kademe’de rakibi ise Tarsus İdman Yurdu’dur. Tarsus İdman Yurdu’nu da 3-0 yenen Adanaspor 3.Kademe’ye yükselmiştir. Üçüncü kademede ise bir Adana derbisi mevcuttur. Adanaspor’un rakibi Ceyhanspor’dur. Adanaspor, Ceyhanspor engelini ise 6-1’lik net bir skorla geçerken, 4.Kademe’de ki rakibi ise geçen sene 1.Kademede rakibi olan Seydişehir Eti Aliminyumspor olmuştur. 4.Kademe’de Seydişehir Eti Aliminyumspor’a 2-1 yenilen Adanaspor turnuvadan elenmiştir.

1987-88: Federasyon Turnuvasına 1.Kademeden başlayan Adanaspor’un ilk rakibi Hatay Sahilspor oluyor ve maçı Adanaspor 2-1 kazanarak 2.Kademeye yükselme başarısı gösteriyordu. 2.Kademede de rakibi yine bir Hatay temsilcisi olan İskendurunspor oluyordu. Adanaspor bu barajı ise yine 2-1 kazanarak geçiyor ve 3.Kademeye yükseliyordu. Adanaspor’un rakibi ise Fenerbahçe oluyor ve ilk maç 1-1 berabere kalarak, ikinci maç 4-0 yenilerek Adanaspor, kupaya veda ediyordu.

1988-89: TFF’nin Türkiye 2.Lig’de ilk 3’de olan takımların direkt 3.Kademe’de başlamasını kararlaştırması üzerine Adanaspor turnuvaya 3.Kademedene başlamıştır. 3.Kademe’de ilk rakibi Rizespor (Mevcut ÇAYKUR Rizespor) olan Adanaspor maçı 7-1 kazanarak 4.Kademe’ye çıkmıştır. 4.Kademe’de ise Bakırköy Futbol Kulübünü ilk maçta 1-0 yenmiş ama ikinci maçta 2-0 yenilmiş olmasından dolayı turnuvaya veda etmiştir.

1989-90: TFF tüm müsabakaların tek maç üzerinden oynanmasına, geçmiş sezon sonunda 2.Lig A,C gruplarında mücadele eden takımların 1 ve 9, B grubunda mücadele eden 2 ve 10.sıralarda yer alan takımların ve 1.Lig’de son 5 takımın 1.Kademe’den başlamasını kararlaştırmıştır. Adanaspor ise direkt 5.Kademe’den başlamıştır. Rakip Malatyaspor olmuş ve 3-1 yenilerek turnuvaya veda etmiştir.

1990-91: Adanaspor 5.Kademe’den turnuvaya katılmış ve Altay’a 4-1 yenilerek turnuvaya veda etmiştir.

1991-92: Adanaspor geçmiş sezonda küme düşmüş ve kupaya 1.Kademe’den başlamak zorunda kalmıştır. Fakat kura sonucunda Adanaspor 2.Kademe’ye direkt çıkma hakkı kazanmıştır. 2.Kademe’de ise rakibi Mersin İdman Yurdu olmuş ve bir başka Akdeniz Derbisi meydana gelmiştir. Normal süresi 1-1 biten maçın uzatma dakikalarında Mersin İdman Yurdu’nun bir gol atması ile 2-1 öne geçmiş ve Adanaspor’u turnuvadan elemiştir.

1992-93: TFF; Turnuvanın adı tekrardan Türkiye Kupası olması kararlaştırılmış ve bazı kararlar alınmıştır. Adanaspor turnuvaya 1.Kademe’den başlamış ve ilk rakibi İskendurunspor’u 5-0 geçmiştir. 2.Kademe’de rakibi Muşspor’u ise 7-0 yenerek 3.Kademe’ye yükselmiştir. 3.Kademe’de ise rakibi Alanyaspor olmuştur. Alanyaspor’un 1-0 galibiyeti ile Adanaspor turnuvaya veda etmiştir.

1993-94: Turnuvaya 1.Kademe’den başlayan Adanaspor’un rakibi Kahramanmaraşspor olmuştur. Maçın normal süresi 0-0 berabere biterken uzatmalarda Kahramanmaraşspor 1-0 öne geçmiş ve Adanaspor’u turnuvadan elemiştir.

1994-95: Kupaya 2.Kademe’den başlayan Turuncu Beyazlıların ilk rakibi Mersin temsilcisi Tarsus İdman Yurdu idi. Normal süresi 2-2 biten maçın uzatmalarında Adanaspor’un 2 gol bulması ile 4-2 kazarak bir üst kademeye çıkmaya hak kazanmışlardır. 2.Kademe’de rakibi Kahramanmaraşspor olan Adanaspor zayıf rakibini 3-0 geçerek 3.Kademe’ye erişmiştir. 3.Kademe’de ise Diyarbakırspor’u 4-1 yenen Adanaspor, 4.Kademe’de Eskişehirspor ile eşleşmiştir. Maçın 90 dakikası 1-1 biterken uzatma dakikalarında Eskişehirspor’un 1 gol bulması ile Adanaspor turnuvaya veda etmiştir.

1995-96: Turbeyler kupaya 2.Kademe’den başlamış ve rakibi Mersin İdman Yurdu olmuştur. Mersin İdman Yurdu’nun 2-0 yenmesi ile Adanaspor kupaya veda etmiştir.

1996-97: Adanaspor kupaya 2.Kademe’den başlamış ve rakibi Şanlıurafaspor olmuştur. 90 dakikası 3-3 biten maçın uzatma dakikalarında gol sesi çıkmamıştır. Penaltılarda ise Şanlıurfaspor’un 5-3’lük galibiyeti ile Adanaspor turnuvaya veda etmiştir.

1997-98: Adanaspor’umuzun bu seneki 2.Kademe’de rakibi Konyaspor olmuş, 90 dakikası 2-2 biten maçın uzatma dakikalarında Konyaspor’un 1 gol bulması ile Adanaspor kupadan saf dışı kalmıştır. Adanaspor böylelikle 3 sene üst üste hiç tur atlayamadan kupadan elenmiştir.

1998-99: Adanaspor’un lig yükselmesi ile direkt 4.Kademe’den başlanması kesinleşmesi üzerine Adanaspor kupaya 4.Kademe’den başlamıştır. İlk rakibi Diyarbakırspor olan Adanaspor rakibini 7-1’lik ezici bir üstünlük ile elemiş ve 5.Kademe’ye yükselmiştir. 5.Kademe mücadelesinde ise Adanaspor’un rakibi bir diğer Adana takımı Adana Demirspor olmuştur. Adanaspor rakibini 3-1 geçerek 6.Kademe’ye yükselmiştir. 2 Maç türünden oynan 6.Kademede rakibi Galatasaray olan Adanaspor ilk maçı 2-0, ikinci maçı 4-1 yenilerek turnuvaya veda etti.

1999-00: 1.Lig takımlarının 3.Kademe’den başlanması kararlaştırılması üzerine Adanaspor turnuvaya 3.Kademe’den başlamıştır. Adanaspor’umuzun rakibi ise Samasunspor olmuştur. Samsunspor ise Adanaspor’u 2-1 geçerek Adanaspor’u saf dışı etmiştir.

2000-01: Turnuvaya 3.Kademe’den başlayan Adanaspor’un rakibi Konyaspor olmuştur. 3 yıl sonra Konyaspor ile tekrardan eşleşen Adanaspor 6-3 kazanarak 4.Kademe’ye yükselmiştir. 4.Kademe’de ise rakibi Galatasaray olan Adanaspor 2-1 yenilerek turnuvaya veda etmiştir.

2001-02: 3.Kademe’den başlayan Adanaspor’umuzun ilk rakibi Antalyaspor olmuştur. Adanaspor bu zorlu engeli 4-0 geçerek Akdeniz Derbisinin kazananı olarak 4.Kademe’ye geçme hakkı kazanmıştır. 4.Kademe’de ise rakibi Ankaragücü olan Adanaspor bu maça yoğun motivasyon ile çıkmıştır. 90 dakikası 1-1 biten maçın uzatma dakikalarında Adanaspor’un 1 gol bulması ile Çeyrek Finale çıkmaya hak kazanan takım Adanaspor olmuştur. Çeyrek Finalde rakibi ise Adanaspor’un dost kulübü İstanbulspor olmuştur. İstanbulspor’u 2-1 mağlup eden Adanaspor’un rakibi ise Kocaelispor olmuştur. Yarı Final müsabakasında 1-0 yenilen Adanaspor turnuvaya yarı finalde veda etmiş, Kocaelispor ise Finalde Beşiktaş’ı 4-0 yenerek şampiyon olmuştur.

2002-03: Turnuvaya 1.Kademe’den başlayan Adanaspor; Hatayspor ile 90 dakika sonunda 1-1 kalmış ama uzatma dakikalarında 1 gol yemesi ile Adanaspor turnuvaya veda etmiştir.

2003-04: 2.Kademe’den başlayan Adanaspor’un ilk rakibi Konyaspor olmuştur. Konyaspor’un 3-2 galibiyeti ile Adanaspor turnuvaya veda etmiştir.

2004-05: Turnuvaya 1.Kademe’den başlayan Adanaspor’un rakibi Antalyaspor olmuştur. Antalyaspor’un 2-0 kazanması ile Adanaspor turnuvaya veda etmiştir.

2005-06: Kapanan Adanaspor, hükmen 3-0 yenilmiş sayılmıştır.

2006-07: Adanaspor turnuvaya katılmamış, takım kapanmıştır.

2007-08: 1.Kademe’den tekrardan oynamaya başlayan Adanaspor’un rakibi Gaziantep Belediyespor olmuş ve 4-1 yenilerek turnuvaya veda etmiştir.

2008-09: 1.Kademe’de tekrardan rakibi Gaziantep Belediyespor olan Adanaspor bu müsabakadan da 2-1 mağlup olarak turnuvaya erken veda etmiştir.

2009-10: 2.Kademe’den başlayan Adanaspor Çanakkale Dardanelspor’u 2-1 geçmiş Play Off Turu’nda ise Konya Şekerspor’a 3-2 yenilerek gruplara kalmaya hak kazanamamıştır.

2010-11: 2.Kademe müsabakasında rakibi Gaziantep Belediyespor olan Adanaspor, bu mücadeleden uzatmalarda yedikleri gol ile mağlup olmuştur. Böylelikle son 4 yılda 3 kere Gaziantep Belediyespor’a karşı yenilen Adanaspor’u 3 kere Gaziantep Belediyespor elemiş oldu.

2011-12: Turnuvaya; İkinci Eleme Turu’ndan başlayan Adanaspor’un ilk rakibi Kartalspor oluyordu. Kartalspor’u Adana’da 3-1 geçen Adanaspor, Üçüncü Eleme Turu’nda rakibi İstanbul Büyükşehir Belediyespor olan Adanaspor, ilk 90 dakikayı berabere getirmiş olmasına rağmen uzatmalarda dayanamadı ve turnuvaya veda etti.

2012-13: Turnuvaya İkinci Turdan katılan Adanaspor Büyükşehir Belediye Erzurumspor’u 2-1 yenerek bir üst tura çıkmış, daha sonrasında ise Üçüncü Turda Batman Petrolspor’u 2-1 yenerek Dördüncü Tura yükselmiştir. Dördüncü Turda ise Adanaspor’un rakibi 1461 Trabzonspor olmuştur. 90 Dakikası 1-1 biten maçın uzatma dakikalarında da gol sesi çıkmamış, penaltılara giden müsabakada galip gelen 1461 Trabzonspor olmuştur.

2013-14: İkinci Eleme Turunda ilk rakibi Erzurumspor olan Adanaspor, 90 dakikası 2-2 biten maçın penaltı atışlarında galip gelerek bir üst tura çıkmış, üçüncü turda ise Çankırıspor’a 1-0 yenilerek turnuvaya veda etmiştir.

2014-15: Turnuvaya İkinci Turdan başlayan Adanaspor; Bayrampaşa’ya karşı oynamıştır. Maçın 90 dakikası ve uzatmalar boyunca 1-1 bitmiş, penaltılarda ise Bayrampaşa 6-5 yenerek Adanaspor’u saf dışı etmiştir.

2015-16: Turnuvaya 3.Torbadan katılan Adanaspor F grubuna düşmüştür. Rakipleri; Trabzonspor, Gaziantepspor ve Nazilli Belediyespor olan Adanaspor bu gruptan 2 galibiyet 1 beraberlik 3 mağlubiyet alarak 3.sırada tamamlamış ve turnuvadan elenmiştir.

2016-17: Grup usulünden önce eleme oynanmasına karar verilmesinden sonra Adanaspor’un 2.Eleme Turunda mücadele etmesi kesinleşti 24Erzincanspor’la eşleşen Adanaspor 3-2 yenilerek turnuvaya veda etti.

2017-18: Üçüncü turdan başlayan Adanaspor, bir diğer Adana temsilcisi olan Kozanspor’la eşleşmiş ve 3-1 geçerek bir üst tura erişmiştir. Dördüncü turda rakibi olan Fethiyespor’u ise 2-1 yenerek bir üst tura yükselen Adanaspor; Beşinci Turda Bursaspor ile eşleşmiş, 2 maçta da 2-0 yenilerek turnuvaya veda etmiştir.

2018-19: Turnuvaya 3.turdan başlayan Adanaspor Şile Yıldızspor’a uzatmalarda yenilerek turnuvaya veda etmiştir.

2019-20: 3.Turdan başlayan Adanaspor’un ilk rakibi Fethiyespor oldu. Fethiyespor’u 3-1 geçen Adanaspor’un dördüncü turda rakibi ise Diyarbakırspor olmuş, Diyarbekirspor ise 3-0 geçmiş böylelikle Beşinci Turda Alanyaspor ile eşleşti. Alanyasporla oynadığı bir maçı 5-1, diğer maçı 7-1 yenilen Adanaspor turnuvaya veda etti.

Kaynakça: TFF, Wikipedia, Maçkolik

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ