UA-139466830-1
adanaliyik.net

Rezaletin Daniskası

Spread the love

Adana 1. Amatör kümede oynanan Toroslar 1922 – Kılıçlıspor müsabakasında hakem rezaleti yaşandı.

Toroslar 1922 futbolcuları hem dayak yedi hemde hakem tarafından cezalandırıldı.

Olay ile ilgili olarak Toroslar 1922 yönetim kurulu bir basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada;

KAMUOYUNA AÇIKLAMA

Bugün oynanan 1.küme amatör ligi Toroslar 1922-Kılıçlıspor müsabakasında hakem kararlarının oyunun sonucuna net bir şekilde etkisi olmuştur.

İlk yarı oyuncumuza arka arkaya yapılan sert müdahalelere hakem RIDVAN EKİNCİ ve 1.yardımcı hakem DURSUN KAZAN net görmesine rağmen oyundan atmamış, oyun boyuncu da yanlış kararlarıyla maçın gergin bir ortamda geçmesine izin vermiştir. Maçın sonlarına doğru rakip oyuncuların neredeyse tamamı ve dışardan sivillerin saha içine girerek bir oyuncumuza şiddet uygulamış, güvenlik güçlerinin olaya müdahale etmesiyle ancak bu tek taraflı şiddet olayı yatıştırılmıştır. Hakem RIDVAN EKİNCİ, şiddet gören oyuncumuza ve rakipten neredeyse tamamı dahil olması ve darp etmelerine rağmen biri oyunda biri yedekte rakip oyuncuya 2 kırmızı kart göstermiş, bu skandal davranışlarıyla oyunun skoruna hatta lige etki etmiştir.

Oyuncumuzu korumak için sahaya giren antrenörlerimiz oyuncumuzu korurken bile darp edilmiş buna rağmen kulüp olarak asla fiziki tek bir cevabımız olmamış bundan sonra da olmayacaktır. BİLİYORUZ BU DÜZEN BÖYLE AMA BİZ BU DÜZENİ DEĞİŞTİRECEĞİZ, “futbol” oynamaya devam edip her türlü haksızlığa saha içinde oynadığımız futbolla cevap vermeye devam edeceğiz. Fakat bu şiddet ortamında kulübede ve oyunda oynayan 2005-2004’lü gençlerimiz etkilenmektedir. Bu şartlarda oyuncu yetiştirmek, gençlerimizi amatör seviyede oynatmak zorlaşmaktadır.

Hakemler hata yapabilir yanlış görebilir ama bugün gerçekleşen olay bir hakem hatasından çok daha fazlasıydı. Maçlarımıza kötü hakem verebilirsiniz ama KORKAK hakem istemiyoruz. Maçın oyundan çıkıp kavga ve şiddet ortamına dönmesine zemin hazırlayan buna göz yuman hakem RIDVAN EKİNCİ ve DURSUN KAZAN bugünden tezi yok düdüklerini kesinlikle asmalılardır.

BU KAVGA VE ŞİDDET ORTAMINDA NASIL SPORCU YETİŞECEK NASIL GENÇLERİ BU OYUNA TEŞVİK EDECEĞİZ!

TOROSLAR 1922 GENÇLİK SPOR KULÜBÜ YÖNETİMİ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ