UA-139466830-1
adanaliyik.net

Tüccar ve çiftçiler konuştu!

Spread the love

Türkiye’nin narenciye üretim merkezi Adana’da tüccarlar ve çiftçiler, günlük 447 liraya ürünlerini hasat edecek işçi bulamadıklarını, başka ülkelerden ucuz işçilerin Türkiye’ye gelmesi gerektiğini söyledi. Türkiye’nin narenciye üretiminin 3’te 1’inin karşılandığı Adana’da başta mayer cinsi limon olmak üzere mandalina ve birçok üründe hasat başladı. Sabahın erken saatinde bahçelere giren işçilerin binbir emekle topladıkları narenciye ürünleri, Türkiye’nin […]

Tüccar ve çiftçiler konuştu!
Spread the love

Türkiye’nin narenciye üretim merkezi Adana’da tüccarlar ve çiftçiler, günlük 447 liraya ürünlerini hasat edecek işçi bulamadıklarını, başka ülkelerden ucuz işçilerin Türkiye’ye gelmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye’nin narenciye üretiminin 3’te 1’inin karşılandığı Adana’da başta mayer cinsi limon olmak üzere mandalina ve birçok üründe hasat başladı. Sabahın erken saatinde bahçelere giren işçilerin binbir emekle topladıkları narenciye ürünleri, Türkiye’nin dört bir yanı başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesine gönderiliyor.

İşçi sıkıntısı ortaya çıktı

850 bin dönüm alandaki bahçelerde üretilen ve bu sene rekoltenin yüksek olduğu narenciye ürünlerinde tüccarlar ve çiftçiler, günlük 447 liraya ürünlerini hasat edecek işçi bulamıyor. Hal böyle olunca birçok ürün dalında kaldı.

Content retrieved from: https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/tuccar-ve-ciftciler-konustu-isci-sikintisi-ortaya-cikti-7019134.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ