UA-139466830-1
adanaliyik.net

Pozantı’nın yıldızı, yeni projelerle parlayacak

Spread the love

Doğu Akdeniz ve Orta Doğu’yu Anadolu’ya bağlayan Pozantı’da yapımına başlanan “Gökbez Parkı” ile “Çakıt Çayı Düzenleme ve İç Göl” projeleri, ilçenin yıldızını parlatacak. Kurtuluş Savaşı meşalesinin yakıldığı ilk yerlerden birisi olan Pozantı’nın Belediye Başkanı Mustafa Çay’ın önemli kentsel projeleri arasında yer alan iki çalışma, birbirine paralel sürüyor. Tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapan, antik kentler, […]

Pozantı’nın yıldızı, yeni projelerle parlayacak
Spread the love

Doğu Akdeniz ve Orta Doğu’yu Anadolu’ya bağlayan Pozantı’da yapımına başlanan “Gökbez Parkı” ile “Çakıt Çayı Düzenleme ve İç Göl” projeleri, ilçenin yıldızını parlatacak.

Kurtuluş Savaşı meşalesinin yakıldığı ilk yerlerden birisi olan Pozantı’nın Belediye Başkanı Mustafa Çay’ın önemli kentsel projeleri arasında yer alan iki çalışma, birbirine paralel sürüyor.

Tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapan, antik kentler, kaleler, kervansaraylar, köprüler, tiyatrolar ve camiler gibi birçok medeniyetin izlerini taşıyan Adana’nın Pozantı ilçesindeki belediyecilik hizmetleri, kent yaşamına sosyal ve kültürel değerler katacak çalışmalarla dikkati çekiyor.

DDY’ye ait tarihi bazı binaları Müze Kültür Sanat Merkezi yapmak üzere kiralayan ve restorasyon çalışmaları yapan Pozantı Belediyesi’nin ilçenin yıldızını parlatacak “Gökbez Parkı” ile “Çakıt Çayı Düzenleme ve İç Göl” projeleri de birbirine paralel sürüyor.

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay’ın, “Pozantı tarihine Cumhuriyetin 100. Yılında armağan etmek için çalışmalarımız kararlılıkla sürüyor” ifadeleriyle bahsettiği her iki proje, kent yaşamında ayrıcalıklı bir yere sahip olacak.

Başkan Mustafa Çay, “30 dönüm arazi üzerine yapımı devam eden Gökbez Parkı’mız ile Devlet Su İşleri tarafından ihale edilen ve müteahhit firma tarafından düzenleme çalışmalarına başlanan Çakıt Çayı Düzenleme ve İç Göl projeleri, tamamlandıktan sonra Pozantı’da gerdanlık oluşacak ve yaşam merkezi olarak insanlarımıza huzur ve mutluluk verecek.” dedi.

Content retrieved from: https://www.ilkhaber-gazetesi.com/pozantinin-yildizi-yeni-projelerle-parlayacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ